V infrasaunách používáme následující typy zářičů :

 

1) Keramická topidla

Keramické zářiče dosaují maximální teplotu v rozmezí 250 - 300 °C. Jsou proto chráněny ochrannou mřížkou. Jejich start je velmi rychlý, díky čemuž není zapotřebí velkého počtu zářičů v infrasauně. Nevýhodou může být větší spotřeba elektrické energie, ovšem vždy záleží na konkrétním typu infrasauny. Pořizovací náklady těchto topidel jsou nižší než je tomu u karbonových. Jejich životnost je cca 8000 provozních hodin. Tedy při běžném provozu (saunování 3x týdně 45 min) vydrží 50 - 60 let.

 

2) Karbonová topidla

Karbonové zářiče jsou tvořeny tenkými karbonovými pásy, které dosahují teploty v rozmezí 70 - 150 °C. Karbonové zářiče se nahřívají pomaleji než keramické, naproti tomu mají delší životnost. Jejich výroba je dražší a tedy i pořizovací náklady samotných infrasaun jsou vyšší. Distribuce infračervených paprsků je však u těchto topidel rovnoměrnější a efektivnější. Životnost karbonového zářiče je cca 12 000 provozních hodin. Tedy při běžném provozu (saunování 3x týdně 45 min) vydrží 80 - 90 let.

 

3) RED LIGHT topidla

Zářiče Red Light jsou skleněná křemičitá topidla v moderním designu. Jejich velikou předností je rychlost vyhřátí infrasauny ( 5 - 10 minut), dále je to energetická nenáročnost a vysoká životnost ( při běžném používání až 8 000 hodin). RED LIGHT vyzařují nejen sálavé teplo, ale i světlo červené s blahodárnými terapeutickými účinky. Zářič Red Light je skleněná trubice z křemičitého skla, který velmi rychle dosáhne teploty až 500 °C a tím
velice rychle vyhřeje infrasaunu na požadovanou teplotu.Zpět