Infrasauna, infrasauny, infra sauny

 


Infrasauna do domácnosti

 

Infrasauna je výborný doplněk do domácnosti. Již krátký pobyt v infrasauně pomáhá uvolnit se a zbavit se stesu či námahy po náročném dnu.

 

 

Infrasauna má prokázáné pozitivní účinky

 

Pobyt v infrasauně podporuje krevní oběh
Proniknutím infračervených paprsků do lidského organismu dochází k prohřátí kůže i vnitřních orgánů, což dává pozitivní stimul vedoucí ke zvýšení srdečního objemu a rytmu (dochází k tzv. kardiovaskulárnímu tréninku a následně posílení celého kardiovaskulárního systému).

 

Dalším důležitím přínosem sanaunování v infrasauně je hubnutí
Je vědecky prokázáno, že za 30 minut pobytu v infrakabině dojde ke spálení 600 ti i více kalorií.

 

Zlepšení imunitního systému
Následkem navýšení teploty organismu vlivem saunování dochází k usmrcení virů i bakterií nebo přinejmenším k zastavení jejich množení.

 

Odstraňuje toxické látky z těla
Na rozdíl od běžné sauny je výdej potu v infrakabině minimálně dvojnásobný a vyloučí se jím 3-7 krát vyšší množství ve vodě nerozpustných látek.

 

Působí příznivě proti celulitidě
Zotavuje pokožku, zlepšuje prokrvení kůže, zpomaluje proces stárnutí, zlepšuje stav akné, ekzémů, jizev a popálenin.

 

Ulevuje kloubům a celkové ztuhlosti, mírní bolesti, omezuje stres a únavu.

 


Infrasauna s ionizátorem kyslíku

 

Námi nabízené infrasuny, jsou vybaveny tzv. ionizátorem kyslíku. Tento slouží k čištění a zlepšení kvality vzduchu v infra sauně. Ionizátor obohatí vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů (aniontů). Takovýto vzduch obohacený anionty připomíná vzduch ve vysokých horách nebo u moře, či svěží a vyčištěný vzduch po bouřce. Ionizátor kyslíku zbaví znečištěný vzduch tabákového kouře, prachu, pylů květin a dalších nečistot. Infra sauna tak je ideální přístroj pro osoby, které trpí alergiemi, astmatickými potížemi a sennou rýmou.

 


Princip infrasauny a její rozdíl oproti sauně klasické

 

Infrasauna má vytápění kabiny zajištěno pomocí speciálních keramických zářičů. Infrapaprsky pronikají přímo do tkání, ohřívá se přímo objekt, a jen z menší části okolní vzduch. K intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50 °C.

 

Infrasauna mívá uvnitř při saunování teplotu mezi 30 °C - 55 °C. Z tohoto důvodu je infrasauna vhodná i pro lidi, kterým ze zdravotních důvodů není umožněno využívat saunu klasickou.

 

 

Postup při vyhřátí

 

Doba potřebná pro předehřátí se pohybuje dle velikosti infrakabiny v rozmezí od 5 ti do 10 ti minut.

Při spuštění kabiny a nastavení teploty a délky prohřívací teploty máte právě tak čas na vlažnou sprchu, která zvýší efekt pocení, jež je oproti klasické sauně dvakrát až třikrát intenzivnější. Důležitý je při saunováni i pitný režim, dostatek tekutin totiž významně ovlivňuje intenzitu pocení. Délka pobytu v sauně je individuální a pohybuje se v rozpětí 25 až 40 minut při teplotě kolem 55°C. Za tuto dobu vaše tělo spálí přibližně 700 kalorií absolutně bez zátěže. Začínejte kratšími intervaly, které můžete postupně prodlužovat. Po uplynutí nastaveného času se topný systém automaticky odpojí.

Systém infrasauny umožňuje i prohřívání těla rovnou v oblečení, například před zvýšenou tělesnou námahou, před náročnými sportovními výkony nebo pouze před odchodem do chladného počasí.

 

Montáž infrasauny

 

Infračervené prohřívací kabiny se dodávají jako typizované stavebnice, které se montují přímo na místě z jednotlivých panelů. V interiéru a dokonce i na zahradě je tedy lze instalovat kdekoliv, kde je rovná podlaha a elektrická zásuvka, bez zvláštních stavebních úprav. Vzhledem k relativně malému rozměru infrasauny tak může najít své místo téměř v každém bytě, rodinném domě, ve fitness, rehabilitačních a masážních centrech. K základnímu vybavení infrasauny patří topné elementy, časový spínač, termostat, rádio, podhlavníky a osvětlení. K připojení do sítě je třeba elektrická zásuvka na 220V a 16A jistění.

 

Pořizovací a provozní náklady infrasauny

 

Pořizovací náklady na infrasauny jsou cenově nižší než u klasických saun. Provozní náklady jsou u infrasauny nesrovnatelně nižší. Náklady na energii se pohybují pro každý náš pobyt v sauně okolo 5 Kč.

Infrasauna, označovaná také jako infrakabina, se skládá z jednotlivých panelů. Infrasauna je velice variabilní ať už se jedná o rozměry nebo druhy materiálu. Umožňuje sestavit infrakabinu od velikosti pro 1 osobu přes dvoumístnou, čtyřmístnou, rohovou až po atypickou dle zadaných rozměrů zákazníkem. Nejčastěji používané materiály jsou palubky smrk, hemlock, cedr, biodeska a laminodeska. Jednotlivé materiály se dají vzájemně kombinovat.

Jako topidlo se používají originální keramické či karbonové infrazářiče . Digitální ovládací panel infrasauny umožňuje snadné ovládání parametrů pro saunování. K infrasaunám je nabízena celá řada různých doplňků.

V případě zájmu o jiný typ infrasauny (rozměry, design, tvar, materiály atd.) Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy, popřípadě provedeme bezplatné nacenění. e-mail: info@profiheating.cz

Při objednání infrasaun, které nejsou skladem Vám rádi sdělíme termín dodání.

 

 

Ukázky našich realizací  zde


Provozovatel webu, PROFIHEATING s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, 11000 Praha 1 , IČ: 26026694 , jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.